Coronavirus: verslag van de situatie in Brussel

Datum van de laatste update: 18 mei 2020 om 14.05 u.

Het coronavirus staat centraal in het nieuws. Als bezoeker begrijpen we dat je je misschien zorgen maakt en we willen je dan ook zo goed mogelijk informeren. Ons team volgt voortdurend de aanbevelingen van de bevoegde autoriteiten op wat betreft de te nemen maatregelen om de verspreiding van COVID-19 te voorkomen. We informeren je hierover via deze pagina.

Hieronder vind je links naar diverse websites met nuttige informatie, evenals onze eigen tijdelijke maatregelen en aanpassingen.

 • 1. Laatste informatie en aanbevelingen op Belgische bodem

  Op basis van een advies van de Groep van Experts belast met de ExitStrategie (GEES) is de Nationale Veiligheidsraad op 13 mei samengekomen om te beslissen over de volgende fases in de versoepeling van de quarantainemaatregels in België.

  Ter herinnering, de federale regering en de regeringen van de deelstaten hebben sinds 12 maart samen een reeks maatregelen genomen om de verspreiding van COVID-19 in ons land te beteugelen. Bemoedigende indicatoren zoals de vermindering van het aantal dagelijkse ziekenhuisopnames en het afvlakken van de curve van sterfgevallen, hebben toegelaten de maatregelen zeer geleidelijk te gaan afbouwen. De overheid benadrukt evenwel dat het virus nog altijd op ons grondgebied aanwezig is en gevaarlijk blijft.

  Hier vind je een overzicht van de meest gestelde vragen.
  Raadpleeg hier het laatste persbericht van de Nationale Veiligheidsraad van 13 mei 2020.

  Nuttige links

  2. Ben je een bezoeker, deelnemer aan een evenement of organisator van een evenement in Brussel? 

  Om het welzijn van de deelnemers te waarborgen en de organisatie te helpen, is het meer dan ooit onze taak om je te informeren en alle betrokkenen in de organisatie te helpen.

  Winkels, evenementen en zogenaamde recreatieve activiteiten (sport, cultuur, folklore, enz.)

  Vanaf 18 mei 2020 zijn de volgende maatregelen van toepassing op het Belgische grondgebied:

  • winkels, kruidenierswinkels, markten, apotheken...zijn open onder bepaalde veiligheids- en hygiënevoorwaarden;
  • musea en culturele bezienswaardigheden **– historische gebouwen en monumenten, kastelen, citadellen - weer open kunnen onder bepaalde veiligheids- en hygiënevoorwaarden;
  • cafés, bars, restaurants en uitgaansgelegenheden, recreatie, cultuur en toerisme blijven gesloten;
  • sommige hotels zijn open, met uitzondering van hun eventuele bar en restaurant. Het ontbijt wordt op de kamer geserveerd. Sommige hotels bieden zowel 's middags als 's avonds roomservice aan. Via thuisbezorging kunnen gasten laten leveren aan hun kamer;
  • thuisbezorging en drive-in zijn toegestaan;
  • een lijst met de belangrijkste evenementen voor alle doelgroepen tijdens de tweede helft van 2020 is beschikbaar. Deze niet-uitputtende lijst is bedoeld om verzadiging van de gebeurtenissen in de tweede helft van 2020 te voorkomen. Ze zal worden bijgewerkt in overeenstemming met toekomstige regeringsbeslissingen omtrent de evolutie  van de maatregelen.

  Activiteiten van visit.brussels
  visit.brussels volgt de richtlijnen van de Federale Overheidsdienst Volksgezondheid en de Wereldgezondheidsorganisatie nauwgezet op. Ons team werkt van thuis uit. We zijn even productief en gemotiveerd als altijd, misschien wel nog dat tikkeltje meer. We blijven je ondersteunen en gaan door met al jullie verzoeken te behandelen. Het is ook onze taak om jullie te informeren over het laatste nieuws wat betreft de Brusselse partners.

  Al onze contactnummers en e-mails blijven ongewijzigd. Aarzel dus niet om contact met ons op te nemen!

  Wat onze andere activiteiten betreft:

  • Het Welcome-team: het team zal 7 dagen per week van 10.00 tot 18.00 uur op 02 513 89 40 jouw vragen telefonisch beantwoorden.
  • De visit.brussels-onthaalkantoren voor toerisme: het kantoor in de Koningsstraat 4 is bereikbaar 7 dagen op 7, van 10 tot 18 uur. Het kantoor op de Grote Markt is tot nader order gesloten. Rondleidingen in het stadhuis zijn tot nader order opgeschort.
  • De tentoonstelling experience.brussels opent de deuren op 19 mei van dinsdag tot en met zaterdag, van 10.00 tot 18.00 uur, te bezoeken mits reservering. 
  • evenementen van visit.brussels: alle professionele evenementen die tussen nu en 18 mei worden georganiseerd door visit.brussels of in het BIP-conventiecentrum, worden geannuleerd of uitgesteld.

  Openbaar vervoer

  Het openbaar vervoer functioneert normaal, maar er wordt gevraagd om zich te beperken tot essentiële ritten. Het dragen van een mondmasker is verplicht.

  Gelieve de websites van de MIVB, De Lijn en de NMBS te raadplegen.

  Officiële links

  Bronnen, webinars en FAQ's voor organisatoren van evenementen

  3. Ben je partner of actief in de Brusselse toeristische sector (b2b en b2c)?

  Raadpleeg dan deze pagina gericht aan de Brusselse partners.

  Omdat de situatie voortdurend verandert, raden wij je aan de updates die op de officiële kanalen worden. 

  Hygiënemaatregelen

  We willen je eraan herinneren dat de basishygiënemaatregelen nog steeds van kracht zijn, namelijk het wassen van je handen met zeep, hoesten en niezen in je elleboog en het vermijden van nauw contact. Bij twijfels over je gezondheid, raden wij je aan een arts telefonisch te contacteren. Indien je geen arts ter beschikking hebt, kan je terecht op http://doctorbrussels.be/.