Concertini 2018–19

443403

23/11/2018 - 14/06/2019

Concertini 2018–19 :: © © Nancy Fouts

‘Concertino’ – verkleinwoord voor concert of concerto … Het ‘kleine formaat’, dat zich op speelse wijze verhoudt tot de ‘grote’ programmering. Een integrale van de Beethoven-symfonieën in de concertcyclus van de Munt is dan ook een cadeau voor de kamermuziek: de componist komt voluit aan bod, onder meer met enkele vroegere en soms weinig uitgevoerde werken. In andere concerten zoeken de musici het avontuur op: alle hoeken van het 19de-eeuwse Italiaanse repertoire, een streepje Amerikaanse minimal music rond de creatie van Mark Grey’s Frankenstein, kamermuziek en liederen van Meyerbeer, concerten die samenhangen met Tristan und Isolde, en, om af te ronden, Russische kamermuziek in de marge van de opera Het sprookje van Tsaar Saltan. De Concertini vervolgen daarnaast hun samenwerking met verschillende initiatieven van het huis om jonge zangers een podium te bieden.

Programma 09.11.2018


“In Flanders Fields” (avant-première): Werken van CLAUDE DEBUSSY, SAMUEL BARBER, PAUL HINDEMITH, IVOR GURNEY, CHARLES IVES & LUC VAN HOVE
Werner Van Mechelen (bar), Stefaan Degand (récitant), Ludovic Bataillie (vl), Wolfram Van Mechelen (vl), Rhea Vanhellemont (vla), Pieter-Jan De Smet (vc), Florestan Bataillie (pf)
Met gesproken teksten in het Nederlands


Programma 16.11.2018


LEOŠ JANÁČEK
Mládi (Youth) (1924)
PAVEL HAAS
Wind Quintet, op. 20 (1929)
Blaaskwintet van de Munt & Ricardo Matarredona (bascl)


Programma 23.11.2018


Vocaal programma met de laureaten en solisten van de MM Academy 2018–19 & Ouri Bronchti (pf)


Programma 30.11.2018


LUDWIG VAN BEETHOVEN
Septett in Es-Dur für Klarinette, Horn, Fagott, Violine, Viola, Violoncello und Kontrabaß, op. 20 (1799)
Saténik Khourdoian (vl), Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc), Robby Hellijn (cb), Ivo Lybeert (cl), Dirk Noyen (fg), Jean-Noël Melleret (cr)


Programma 07.12.2018


GAETANO DONIZETTI
Quartetto per archi in mi minore, n°18 (1836) e.a.
Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc) e.a.


Programma 14.12.2018


LUDWIG VAN BEETHOVEN
Quintett in Es-Dur für Klavier und Bläser, op. 16 (1796)
Anton Reicha Wind Quintet, op.91/3 (1818-1819)
Blaasoktet van de Munt & Liebrecht Vanbeckevoort (pf)


Programma 21.12.2018


GIOACHINO ROSSINI
I gondolieri, Passeggiata & Carnevale
EDWARD ELGAR
Scenes from the Bavarian Highlands, op. 27 (1895)
Vocaal ensemble Contr’air


Programma 11.01.2019


Argentijns rogramma: Werken van ALBERTO WILLIAMS, ALBERTO GINASTERA, CARLOS GUASTAVINO
Martín Rosso (cb), Annelies Boodts (hp), Dagmar Feyen (pf)


Programma 18.01.2019


GAETANO DONIZETTI
Sonata in sol maggiore
ANTONINO PASCULLI
Omaggio a Bellini
Werken van FRANZ LISZT, WILHELM POSSE & ELIAS PARISH-ALVARS
Agnès Clément (hp), Noémie Tiercet (vl), Nieke Schouten (cr angl)


Programma 25.01.2019


LUDWIG VAN BEETHOVEN
Serenade D-Dur für Flöte, Violine und Viola, op. 25 (1795-1796)
GIOACHINO ROSSINI
6 Sonate a quattro (selectie)
Carlos Bruneel (fl), Saténik Khourdoian (vl), Yves Cortvrint (vla), Georgi Anichenko (vc), Robby Hellijn (cb)


Programma 01.02.2019


Italiaans Programma
Koperkwintet van de Munt


Programma 08.02.2019


WOLFGANG AMADEUS MOZART
Divertimento in D-Dur “Nannerl-Septett”, KV. 251 (1776)
LUDWIG VAN BEETHOVEN
Sextett für 2 Hörner und Streicher, op. 81b (1795)
Kamermuziekensemble van de Munt, met Jean-Noël Melleret (cr), Bert Vanderhoeft (cr), Nana Kawamura (vl), Femke Sonnen (vl), Sébastien Walnier (vc) e.a.


Programma 15.02.2019


Vocaal programma – Laureaten van concours Voix Nouvelles (2018) : Hélène Carpentier (sop), Caroline Jestaedt (sop), Eva Zaïcik (mezzo), Kévin Amiel (ten) & Gilen Goicoechea (bar) & Mathieu Pordoy (pf)


Programma 22.02.2019


Autour de ‘Frankenstein’ :
WIM HENDERICKX African Suite (1992)
MARK GREY Prometheus rebound, for string quartet (2005)
Kamermuziekensemble van de Munt, met Femke Sonnen (vl), Pieter Mellaerts (perc) e.a.


Programma 01.03.2019


Amerikaans programma : Werken van JOHN CAGE, LEONARD BERNSTEIN, VINCENT PERISCHETTI
Koperkwintet van de Munt


Programma 08.03.2019


Amerikaans programma : Werken van SAMUEL BARBER, ELIOTT CARTER, JOHN CAGE
Blaasoktet van de Munt


Programma 15.03.2019


Mélodie française
Zang-pianoduo, in het kader van : ENOA, « L’art du récital », geleid door Stéphane Degout & Alain Planès


Programma 22.03.2019


RICHARD WAGNER
Prelude & Isoldes Liebestod de Tristan und Isolde & andere werken voor piano solo en quartet van Franz Liszt & Richard Wagner
Inge Spinette (pf) & Jan Michiels (pf)


Programma 29.03.2019


GIACOMO MEYERBEER
Sonate pour clarinette avec accompagnement de deux violons, alto & violoncelle (1813) e.a.
JOHANNES BRAHMS
Quintett h-Moll für Klarinette, zwei Violinen, Viola und Violoncello, op. 115 (1891)
Antonio Capolupo (cl), Saténik Khourdoian (vl), Femke Sonnen (vl), Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc)


Programma 05.04.2019


FRÉDÉRIC CHOPIN
Grand Duo sur des thèmes de ‘Robert le Diable’ (1831)
DMITRY SHOSTAKOVICH
Sonata in d for cello and piano, op. 40 (1934)
Georgi Anichenko (vc), Anastasya Terenkova (pf)


Programma 12.04.2019


NIKOLAI RIMSKY-KORSAKOV
“Le Tzar Saltan”, adaptation pour piano et comédien
Irina Lankova (pf & muzikale begeleiding)
Ségolène van der Straten (actrice)
Vanaf 8 jaar
In het Frans


Programma 19.04.2019


RICHARD WAGNER
Fünf Gedichte für eine Frauenstimme „Wesendonck-Lieder“, WWV91 (1857)
Aliénor Feix (mezzo), Ouri Bronchti (pf)


Programma 26.04.2019


ALEXANDER ZEMLINSKY
Maiblumen blühten überall (c.1898)
ARNOLD SCHÖNBERG
Verklärte Nacht, op.4 (1899)
Kamermuziekensemble van de Munt, met Nana Kawamura (vl), Femke Sonnen (vl), Yves Cortvrint (vla), Sébastien Walnier (vc) e.a.


Programma 03.05.2019


ARNOLD SCHOENBERG
Quintett für Bläser, op. 26 (1923-1924)
ALEXANDER ZEMLINSKY
Humoreske (Rondo) (1939)
Blaasoktet van de Munt


Programma 10.05.2019


Werken van RICHARD WAGNER, ALEXANDER ALYABYEV, VICTOR EWALD e.a.
Koperkwintet van de Munt


Programma 17.05.2019


RICHARD WAGNER
Siegfried Idyll, WWV 103 (1870)
Kamermuziekensemble van de Munt
Mathieu Herzog (direction musicale)


Programma 24.05.2019


SERGEY RACHMANINOV
Trio élégiaque n° 1 (1892)
ARNO HARUTYUNI BABADJANIAN
Piano Trio (1952)
Saténik Khourdoian (vl), Georgi Anichenko (vc), Ouri Bronchti (pf)


Programma 07.06.2019


Russisch programma: Werken van Dmitry Shostakovich & Moisey Weinberg
Strijkkwartet van de Munt


Programma 14.06.2019


MILY BALAKIREV
Octet for Piano, Violin, Viola, Cello, Double Bass, Flute, Oboe and Horn, op. 3 (1855)
PAUL JUON
Wind Quintet, op. 83 (1930)
MIKHAIL IPPOLITOV IVANOV
An Evening in Georgia, op. 71 (c.1935)
Kamermuziekensemble van de Munt

Praktische info